úterý 3. listopadu 2015

Be happy! And 5 moths ago


3. června 2015 to začalo. Jedním kufrem, který měl 7kg nadváhu, letenkou Praha - London a velký rozhodnutím. Prostě nastal čas na změnu. Velkou změnu.

O "velkém rozhoupnutí se" už jsem jednou psala v sérii článků "Do Anglie" a to v part I. (článek si můžete přečíst TADY) takže se nebudu opakovat a půjdu k věci.

Dnes je to přesně 5 měsíců, co jsme se vydali na cestu, kde víc než kdy jindy platí přísloví "i cesta může být cíl", protože v našem případě to tak je na 100%. My dokonce nemáme žádný cíl, kromě těch "malých" na nadcházející měsíce... Prostě cestujeme. Konečně si to sama plně uvědomuju. A víte co? Je to úžasnej pocit.


(A nemám žádnou použitelnou fotku. Takže jedna podzimní z minulého roku)Je to něco, co jsem si hodně dlouho přála. Snila o tom. Přemýšlela jaký to asi může být, ale nikdy jsem si skutečně nemyslela, že se to stane... Teď nechápu proč? Proč nejsme schopni si plnit své sny? Bojíme se? Odrazuje nás okolí? Podceňujeme se? Není vhodný čas? Neustále hledáme výmluvy! Ať už nás od našich snů zdržuje cokoliv, jsou to výmluvy! Neporadím Vám jak je překonat a udělat první krok. Jediné co můžu říct, že nejlepší čas na to začít je TEĎ! Překonat se a začít. Čím déle budete čekat, tím více Vás bude mrzet promarněný čas.

Neříkám, že je to lehký. Někdy je to zatraceně těžký, ale důležitý je se nevzdát, věřit a jít dál.

Během těch pěti měsíců už podruhé (na chvíli) žiju v Anglii. Dvakrát jsem byla "na návštěvě" doma v Čechách. Strávila víkend v Hong Kongu. Splnila si další sen a procestovala Bali. Poktala jsem spoustu nových lidí. Našla si přátele. Uletěla jsem spoustu tisíc kilometrů. Pracovala jsem. Užívala jsem si. Jednou jsem si myslela, že umřu. Poznala jsem a viděla spoustu úžasných věcí. Zjistila jsem, jak moc miluju svojí rodinu a že mi chybí každý den, že potřebuju žít tam, kde je moře a slunce a že přes všechny špatný dny a malý katastrofy stojí za to plnit si sny! 
A holdám v tom pokračovat dál. Cestovat. Jít po té cestě dál a dál. Psát tehle blog a plánovat další dobrodružsví! Protože já miluju plánování. Tak se nechte překvapit, co to bude tentokrát.

To by bylo asi všechno. Jen jsem se chtěla podělit o příběh holky z vesnice, která v dětství nebyla nikdy ani v Chorvatsku u moře a tohle léto navštívila Indonésii... Takže pozor na to, co si přejete! Může se to splnit! Stačí věřit, chtít a něco pro to udělat. TEĎ! Tak buďte šťastný. :-)


Krásný den a splňte si sny!

Lucie.B

2 komentáře:

  1. Krásně napsaný článek! :-) Držím palce na vaší cestě a ještě víc splněných snů! :-) Za těch pět měsíců jste toho stihli teda opravdu hodně! A já si teď jdu přečíst články o Bali :-D. Měj se krásně, Anet.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju! A děkuju! :-) Já se zase budu těšit na další články o Chile! :-)

      Vymazat